Wordpress Şifre Sıfırlama

'Web Hacking / Security' forumunda SonTürk tarafından 1 Ara 2019 tarihinde açılan konu

 1. SonTürk

  SonTürk Sadece Bizi Bekleyin. Site Yetkilisi Forum Denetleme Gözlem Sorumlusu

  Mysql Veritabanı Üzerinden Sıfırlama
  WordPress php ile yazılan ve veritabanı olarak Mysql kullanan bir web sitesi yazılımıdır. Mysql kullanabiliyorsanız, sitenin verileri ile her türlü işlemi phpmyadmin üzerinden yapabilirsiniz. Şifre değişikliği de bunlardan bir tanesidir. Unuttuğunuz wordpress şifrelerini sıfırlama işleminizi yapabilmek için öncelikle veri tabanı yönetim ekranına giriş yapmanız gerekiyor. Bu işlemi hosting servis sağlayıcısının size verdiği panellerden yapabilirsiniz. Yönetim panelinde veritabanı veya mysql veri tabanı olarak belirtilen sekmeye giriş yaptıktan sonra, phpmyadmin sekmesine tıklayın. Site sizi farklı bir sekmede veya yeni bir pencerede veritabanına götürecektir.

  DİKKAT: phpmyadmin üzerinde yapacağınız işlemler sitenizin kullanılmaz hale gelmesine neden olabilir. Bu nedenle diğer girdileri, eğer ne yaptığınızdan emin değilseniz her hangi bir işlem yapmadan bizlere ulaşınız.

  Phpmyadmin ekranına giriş yaptıktan sonra sol menüden sitemin veri tabanını seçelim. Açılacak menü içerisinde “User” satırına gidin ve tıklayın. Ana ekranda kullanıcıların listelendiği bir ekranla karşılaşacaksınız. Burada sizin kullanıcı isminizi bulun. Bu noktada veri tabanına “password” girişi yapmanız gerekir. İlgili alanda şifrelenmiş bir yapı göreceksiniz. Sizin de şifre girişinizi bu şekilde yapmanız gerekir. Hangi şifreyi kullanıyor olursanız olun. MD5 gibi bir kodlama yöntemi ile bu şifreyi sıfırlamanız gerekir. Arama motoru üzerinde bir arama yaparak “MD5 creator” sonuçlarından uygun sayfaya gidin. Buradaki ekrana kullanmak istediğiniz şifreyi girin ve şifreleyin. Oluşturulan MD5 kodunu kopyalayıp, phpmyadmin sayfasındaki kullanıcı isminizin password kısmına girin. İşlem tamamlandı, mysql sorguyu otomatik olarak kaydetti ve şifreniz değiştirildi.

  Okuduğunuz İçin teşekkür Ederim.
   
  AtakBey bunu beğendi.
 2. AtakBey

  AtakBey Yaşlı Kurt Site Yetkilisi Yaşlı Kurt Yönetim Kurulu

  eline saglik.
   
 3. SonTürk

  SonTürk Sadece Bizi Bekleyin. Site Yetkilisi Forum Denetleme Gözlem Sorumlusu

  Sağolun Amirim.