Siber İstihbarat Nasıl Toplanır?

Öncelikle Siber İstihbarat'ın anlamını ve bölümlerin anlamını önceki konularımda açıklamıştım.Bugün ise nasıl toplabıcağını açıklayacağım öncelikle;
  • Kişi ile tanışın:
Kişi ile tanışın ve ona çok hızlı yaklaşmayın yoksa şüphelenir ve normal davranın ama dost canlısı olun.İlk önce mesajla konuşun sesli konuşma ileri aşamalarda olacak bu aşamada onu tanıyın ve adını öğrenin.
  • Güven Kazanın:
Kişiye yalan sıralar verin ona güveniyormuş gibi davranın.Verdiğiniz sırrı unutmayın ileri günlerde sıkıntı ola bilir.Kendi adınızı soy adınızı demeyin siz istihbarat topluyorken ifşalanmıyın.Ona kanka dostum vb. şeyler diyin oda size derse size güvenmeye başlamıştır.
  • Keylogger Atın
Ee artık iş daha ciddiye binmeye başladı buradan sonra hata yaparsanız herşey batar.Size güvenmeye başladığı için attığınız dosyaları programları tooları indirmeye başlar bu virüsün işlevini açıklamıştım artık yazdıklarını öğrenirsiniz merak etmeyin bu virüs virüs korumaların yakalanmaz gelişmiş bir virüsse.
  • Sesli Konuşmaya Girin:
İş artık bitmek üzere ama asıl zor yer burası. Artık Sesinizi değiştiriyorsunuz yada kalınlaşıtırıyorsunuz yada size kalmış sesli konuşmaya girip bunu yaptın mı onu yaparmısın korktuğun birşey var mı diye sorun açıklarını ifşalarını toplayın.
  • Verileri Düzenliyin
Artık iş bitti topladığınız verileri düzenliyin sonuçlandırın sunun. 
Yazar: SonTurk

Yorumlar 0